JMJ 2011 - Deň prvý

Autor: marta borovska | 12.8.2011 o 9:06 | (upravené 12.8.2011 o 9:14) Karma článku: 5,05 | Prečítané:  1156x

V utorok 9. augusta som sa po niekoľkých mesiacoch nenáročnej, ale so stúpajúcim dátumom aj intenzívnejšej prípravy vydala na sľubnú cestu na 24. Svetové dni mládeže do španielskeho Madridu. Teším sa, že stretnem mnohých starých kamarátov z celého Slovenska, ale snáď ešte viac na tých, ktorí sa mojimi kamarátmi ešte len stanú. Bude to asi najdlhšia cesta v mojom živote: za 16 dní precestujeme 5 štátov a viac ako tri tisícky kilometrov. Okrem bohatého programu svetových dní v Madride nás čaká Monako, Barcelona, Valencia, Lourdes a Paray-le-Monial. Čo nám prinesú samotné SDM, to bude prekvapením aj pre mňa. Očakávania sú veľké: potvrdením ich úspešnosti a zároveň ovocím predchádzajúcich stretnutí je ich história: milióny mladých na 23 stretnutiach, z toho desiatich celosvetových, v najväčších metropolách mnohých krajín. Vydajme sa teda na túto zaujímavú cestu spoločne:

9. 8. 2011, 15:30, železničná stanica v Trnave

Naloženie batožiny a posledné zamávanie rodičom. Náš papagájový koráb sa vydáva na dlhú cestu. Od začiatku je jasné, že cesta bude zaujímavá a rozhodne slovenská: ešte sme neprekročili ani hranice trnavského kraja a autobusom sa už začala šíriť nezmeniteľná vôňa paštét a vyprážaných rezňov. Ako sa zistilo pri neskoršej ice-breakingovej aktivite, štatistickom obežníku, náš autobus je možno aj rekordérom: v jeho útrobách sa skrýva 37 bravčových a 115 kuracích rezňov :).

Rezňová štatistika

V hlavnom meste sa k nám pridávajú ďalšie tri bratislavské autobusy. Na cestu znejú slová bratislavského arcibiskupa o slnku, ktoré je motívom aj cieľom našej cesty. Vydávame sa na cestu do slnečného Španielska, krajiny veľkých svätcov, z ktorých dvaja - Terézia z Avily a Ján z Kríža - sa stali svetlom pre sväticu dnešného dňa, spolupatrónku Európy, Editu Steinovú, rehoľným menom Teréziu Benediktu z Kríža. Ona, moderná žena židovského pôvodu, filozofka a spočiatku ateistka, prijala do svojho života uvážene a zodpovedne to najväčšie Slnko a stala sa svedkom pre mnohých ľudí 20. storočia. Toto je úlohou všetkých mladých, ktorí sa o niekoľko dní stretnú v Madride: prijať do svojho života a priniesť do svojich rodín a krajín „slnko" - a to nielen v podobe opálenej pokožky.

S prvým dňom dlhej cesty sa lúčime pohľadom na siluety rakúskych veterných elektrární  v posledných večerných lúčoch. Z nádherných Álp tentokrát uvidíme len vysvietené tunely. No to nevadí. Ráno sa zobudíme v Taliansku, a tam sa poriadna cesta ešte len začne!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?