Návod tupých hláv

Autor: marta borovska | 12.4.2012 o 2:06 | (upravené 12.4.2012 o 2:14) Karma článku: 12,17 | Prečítané:  2293x

Chceli by ste budiť dojem inteligentného človeka? Zapíšte sa na vysokú školu! Nevonia vám predstava nocí prebdených nad knihami a niekoľkých rokov strávených v študovniach? Nebojte sa, sú školy, na ktorých nič z tohto nebudete potrebovať! Že vás po skúškach úspešne zložených vďaka ochotným spolužiakom, nemotivovaným učiteľom a všemožným technickým pomôckam predsa len čaká skúška ohňom v podobe záverečnej práce? V posledných dňoch sa zdá, že ani ona nemusí byť neprekonateľným problémom. Stačí pár sto eur a špecializovaná firma vám s ňou ochotne pomôže!

Tak, ako je zlodej vždy rýchlejší než policajt a hacker šikovnejší než najlepší programátor, aj v tomto prípade si profesionálni diplomanti so zákonom poradili tak, že im nič nebráni robiť si okatú reklamu a v médiách vystupovať pod vlastnými menami. Hoci všetci vedia, aká je pravda, právne sú tieto firmy dokonale kryté. Ak zákon niekto porušuje, je to študent.

A že je takéto podnikanie neetické - hoci legálne? Prosím vás, kde žijete? Kto by sa už len zaoberal akýmsi svedomím?

Vzniká tu teda akási paradoxná situácia, v ktorej je viac víťazov, než porazených. Spokojní sú študenti aj konzultačné firmy, ministerstvo a polícia sa tvária bezmocne. Jediné inštitúcie, ktoré by situáciou mali reálne strácať a ktoré jediné majú v rukách akú-takú zbraň, sú vysoké školy. Prečo sa teda na univerzitách nerozpútal už dávno hon na čarodejnice a aspoň niektorí vinníci nie sú exemplárne v klietkach hanby?

Nuž, bez akéhokoľvek paušalizovania - vysoké školy asi tiež nie sú celkom bez viny. Konzultačné firmy predsa nevypracúvajú len seminárne a ročníkové, ale aj diplomové, ba dokonca dizertačné práce. A to už nenapíše hocijaký živnostník! Smutne vyznieva aj medializované zdôvodnenie jedného zo študentov, ktorý vraj dokáže 2 mesiace svojho života využiť aj lepšie, než písaním práce, ktorú si aj tak nikto neprečíta.

Čosi je teda zhnité v štáte dánskom. Zákony, stavovská česť, zodpovednosť voči realite aj budúcnosti... Musela prísť až takáto absurdná situácia, aby sa ľady pohli? Nájde sa statočný Hamlet, či len bezmocný rytier smutnej postavy? Alebo ani on nie?!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?